Peregrynacja Tryptyku w naszej parafii

tryptykW związku ze zbliżającą się 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II będzie peregrynować po polskich parafiach w Niemczech Tryptyk, w którym umieszczona jest ikona Matki Boskiej Jasnogórskiej, postać św. Jana Pawła II i św. Faustyny.
 
W czasie peregrynacji będzie odmawiana Nowenna z rozważaniami zaczerpniętymi z nauczania Jana Pawła II.
 
W naszej parafii Tryptyk będzie obecny:
 
od 11 do 12 października w kościele św. Moniki;
13 października w kościele św. Józefa;
od 14 do 18 października w kaplicy (Heßstr. 24).
 
 
 
Tryptyk, który peregrynuje po Europie został poświęcony przez ks. abp Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dniu 26 sierpnia w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej i został przekazany o. dr. Stanisławowi Pławeckiemu, proboszczowi naszej parafii. Peregrynacja Tryptyku w naszej monachijskiej parafii rozpocznie jego peregrynację w Niemczech.