Odwiedziny Świętego Mikołaja w Szkole Przedmiotów Ojczystych na Neuperlachu

10. mikolaj na npW sobotę 10 grudnia 2011 r. do Szkoły Przedmiotów Ojczystych na Neuperlachu zawitał Święty Mikołaj. Po długiej jesieni ten dzień powitał wszystkich w białej zimowej szacie.
Jak mówi dawne przysłowie: „Na Mikołaja czeka dzieci cała zgraja, da posłusznym ciasteczko, złe przekropi rózeczką”. Również uczniowie szkoły zostali „rozliczeni” przez tego dobrotliwego świętego przybysza ze swojego postępowania, z wyników w nauce, ze znajomości języka polskiego. Święty Mikołaj odwiedził każdą klasę indywidualnie. W przedszkolu został przywitany bardzo śpiewnie. Najmłodsi przygotowali wspaniały fotel, w którym już na początku swojej wizyty mógł odpocząć. Pozostałe dzieci poprzez śpiew pieśni adwentowych, przygotowanie obrazków, recytację wierszy wzbudziły ogromną radość i zaskoczyły Świętego Mikołaja. On nagrodził ich starania słodkimi prezentami, które przyniósł już tradycyjnie w worku. Uczniowie klasy gimnazjalnej napisali Świętemu Mikołajowi instrukcję obsługi worka z prezentami, co wywołało niemałe rozbawienie. Upominki otrzymali także nauczyciele Szkoły Przedmiotów Ojczystych.
Święty Mikołaj, z powodu małych opadów śniegu, przyjechał do naszej szkoły smartem, tryskał dobrym humorem i okazał się dla wszystkich bardzo hojny. Jego wspaniałymi pomocnikami byli rodzice uczniów naszej szkoły, którzy zadbali o to, by worek był ciągle pełny prezentów.
Również w tę sobotę, dzieci z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” otrzymały spore paczki z okazji św. Mikołaja. Niespodzianka ta była dla nich wspaniałą nagrodą za trud, jaki wkładają w naukę tradycyjnych pieśni i tańców podczas prób, a następnie występów.