Odwiedziny Świętego Mikołaja w Szkole Przedmiotów Ojczystych na Neuperlachu

mikolaj 3W sobotę 8 grudnia 2012 r. do Szkoły Przedmiotów Ojczystych na Neuperlachu zawitał Święty Mikołaj. Dzieci już długi czas wyczekiwały tak zacnego gościa…Św. Mikołaj przybył do szkoły w uroczystym stroju, w biskupiej infule na głowie i z pastorałem w dłoni. Święty, który przybywa do szkoły co roku, jest znany dzieciom i młodzieży ze swojej dobroci i miłości. Święty Mikołaj odwiedził każdą klasę indywidualnie. Uczniowie, zanim zostali obdarowani pięknymi paczkami, zostali „rozliczeni” przez tego dobrotliwego świętego przybysza ze swojego postępowania, z wyników w nauce,  ze znajomości języka polskiego. W przedszkolu np. został przywitany pięknymi piosenkami; w zerówce obdarowano go obrazkami z jego podobizną, a pozostali także miło go zaskoczyli: piosenkami przygotowanymi na tę okazję, obrazkami, wierszami z pokazywaniem i wieloma innymi niespodziankami. On nagrodził ich starania słodkimi prezentami, które przyniósł już tradycyjnie w worku. Upominki otrzymali także nauczyciele Szkoły Przedmiotów Ojczystych. Paczki tym razem zawierały szczególnie miłe akcenty polskie. Święty  Mikołaj, z powodu zbyt małych  opadów  śniegu, przyjechał do naszej szkoły smartem, tryskał dobrym humorem i okazał się dla wszystkich bardzo hojny. Jego wspaniałymi pomocnikami byli: pani dyrektor Izabela Kulesza-Ubrich oraz o. Tomasz Sadowski. Zaś rodzice uczniów naszej szkoły przygotowali paczki i zadbali o to, by worek był ciągle pełny prezentów.
Również w tę sobotę, dzieci z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” podczas cotygodniowej próby, otrzymały paczki z okazji św. Mikołaja. W nich znalazły się koszulki z nazwą zespołu.  Niespodzianka ta była dla nich wspaniałą nagrodą za trud, jaki wkładają w naukę tradycyjnych pieśni i tańców podczas prób, a następnie występów. Także szefowa zespołu, pani Barbara Menhard, została mile zaskoczona przez swoich podopiecznych, którzy z okazji imienin obdarowały ją pięknymi różami.
Sobotnie zajęcia w szkole na Neuperlachu zakończyłysię bardzo radośnie i każdy wracał do domu uśmiechnięty i obdarowany prezentami.