Narodowe Święto Niepodległości Polski w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. bł. bpa Michała Kozala

niep. 1W sobotę 8 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach niewoli. Z tej okazji w kościele św. Moniki, pod przewodnictwem o. dr Macieja Sadowskiego, została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Ojciec Maciej podczas homilii zwracał szczególną uwagę na fakt, jak ważne jest żebyśmy w sercach pozostali Polakami prosząc jednocześnie, aby wszyscy pamiętali o modlitwie w języku polskim.
Następnie w sali parafialnej miała miejsce piękna akademia patriotyczna pt. „Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono!", którą wraz z uczniami naszej szkoły przygotowała pani Barbara Menhard. Na środku sceny stał symboliczny grób osób, które straciły życie w walce o Polskę. Akademię rozpoczął o. Tomasz recytacją Inwokacji z „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Najwięcej wzruszeń dostarczyli wszystkim dumnie prezentujący się w żołnierskich strojach uczniowie. Na scenie nie zabrakło także „Polski zakutej w kajdany" i symbolicznie z nich uwolnionej. Uroczystego nastroju całemu przedstawieniu nadały pieśni patriotyczne.
Na koniec głos zabrał, obecny podczas uroczystości, pan konsul Aleksander Korybut-Woroniecki, który dziękując za wzruszającą akademię przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem wystąpienia młodych aktorów. Pan konsul z okazji Święta Niepodległości Polski miał dla wszystkich uczniów miłą niespodziankę od Konsulatu Generalnego w Monachium, jaką były prezenty w postaci koszulki, chorągiewki Polski i listu przypominającego o tym jak ważny jest dzień 11 listopada. Uczniów szczególnie ucieszyły oryginalne, białe koszulki z bardzo stylowym nadrukiem godła Polski, napisem Polska i wszystko mówiącym mottem „Pamiętam o korzeniach". To właśnie dzięki takim małym akcentom, młodzi Polacy mieszkający za granicą, pamiętają o swojej przynależności narodowej i są z niej dumni.