Dzień Rodzin w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala na Neuperlachu

dzien rodziny 228 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się bardzo radosny Dzień Rodzin. Obchody tego dnia rozpoczęła uroczysta Msza św. z piękną oprawą muzyczną. Po Mszy św. i krótkim przywitaniu przez panią dyrektor Beatę Szatkowską, licznie zgromadzone w sali parafialnej rodziny z dziećmi miały okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu, jakim bez wątpienia było przygotowane przez duszpasterza szkoły o. Tomasza Sadowskiego i rodziców naszych uczniów przedstawienie teatralne.

Na środek sceny wjechał niemalże prawdziwy pociąg z charyzmatycznym konduktorem, w którego wcielił się sam o. Tomasz. Pociąg ten dojeżdżając do kolejnych stacji o znaczących nazwach: Łąkowo, Magiczny Las, Krasnalowo i Piernikowo odwiedzał różne, znane wszystkim dzieciom bajki. Bohaterowie przedstawienia w znakomitych bajkowych kostiumach wzbudzili wśród widowni ogromne emocje. Dzieci nie miały żadnych problemów w rozpoznaniu postaci odegranych przez rodziców, takich jak m.in. Pszczółka Maja i Gucio, Jaś i Małgosia, Baba Jaga (która w przedstawieniu była sympatyczną Babcią Jadzią), Wilk, Czerwony Kapturek czy siedmiu Krasnoludków i Królewna Śnieżka.

Dzięki idealnie wpasowującej się dekoracji oraz radosnej muzyce ze znanymi wszystkim tekstami dziecięcych piosenek, wesoły nastrój udzielił się całej publiczności. Na zakończenie aktorzy wykonali symboliczny most, pod którym mogły przebiec wszystkie dzieci. Owacjom za tak fantastyczne widowisko nie było końca. Szczególnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły byli pod ogromnym wrażeniem bajkowych postaci, które wyglądały jak prawdziwe. Był to bardzo udany początek dalszych atrakcji przygotowanych na ten dzień przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne.

Zaraz po poczęstowaniu się specjałami z grilla i słodkiego buffetu, dzieci mogły wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych takich jak: bieg z jajkiem na łyżce, wyścig w workach, rzuty piłką do kosza, hula hop czy zabawa w „memory". Można było także wziąć udział w loterii fantowej przygotowanej przez absolwentów naszej szkoły i w meczu piłki nożnej ojców przeciwko synom. Dzieciom szczególnie podobała się możliwość zbierania na specjalnej tarczy pieczątek za udział w konkursach, gdyż za zebranie wszystkich czekała na zwycięzców nagroda – złoty medal, dyplom i mały upominek. To był słoneczny, radosny dzień przepełniony zabawą i śmiechem.