II Dzień Rodzin na Neuperlachu

festynW niedzielę, 5 czerwca 2016 r., w Ośrodku Duszpasterskim w Monachium-Neuperlach odbył się Drugi Dzień Rodzin. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji Ojczyzny. Piękną oprawę muzyczną przygotowali rodzice oraz schola dziecięca. Po Eucharystii, w sali parafialnej, uczestnicy festynu parafialnego obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Rzepka" w wykonaniu maluchów z naszego przedszkola, uczniów Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala oraz ich rodziców. Bohaterowie przedstawienia w cudownych strojach wzbudzili wśród widowni ogromne emocje i aplauz.
Kolejnym punktem niedzielnego świętowania były wspólny posiłek, a następnie gry i zawody sportowe. Każdy uczestnik miał do zaliczenia kilka konkurencji sportowych, otrzymując w nagrodę pamiątkowy medal, dyplom oraz koszulkę z polskim Orłem. Na koniec odbył się turniej piłki nożnej w różnych grupach wiekowych.
To był słoneczny i radosny dzień przepełniony wspólną zabawą i przyjacielskimi rozmowami.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszego parafialnego festynu.
Wasz duszpasterz – o. Tomasz Sadowski CSsR