Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala na Neuperlachu oraz uroczystość pasowanie pierwszoklasistów

 
 
 
 
 
 
Dzien Nauczyciela na Neuperlachu15 października 2016 r. był wyjątkowym dniem w naszej Szkole. Uczniowie pierwszych klas zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiej, a Pedagodzy świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Rangi temu wydarzeniu dodawała obecność pana Konsula sd. Polonii dr. Roberta Zadury.
Po uroczystej Mszy św. w kościele św. Moniki, odprawionej w intencji uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w sali parafialnej odbyła się akademia.
W tym roku szkolnym do pasowania na ucznia przystąpiły dwie pierwsze klasy, kl. Ia i Ib pod opieką pań: Anny Przybyło i Haliny Wojnarowicz.
Do tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się od dawna, gdyż przed ważnym wydarzeniem uczniowie musieli wykazać się umiejętnością śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wszystkich obecnych na tej uroczystości. Mali artyści otrzymali od wróżki symbole pilnych uczniów czyli słońce, pracowitą pszczółkę i serce.
Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Beatę Szatkowską. W tym roku ślubowali również rodzice uczniów, którzy z ręką na ramieniu swojego dziecka obiecywali zawsze wspierać w nauce swoje dziecko. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe przypinki z logo szkoły oraz upominki.
Nowym uczniom naszej szkoły pierwszy gratulował pan Konsul Robert Zadura, który w pięknym przemówieniu złożył życzenia także wszystkim nauczycielom. Tego dnia bowiem, również pedagodzy mieli okazję wyjść na scenę i odebrać wzruszające podziękowania oraz życzenia od uczniów i Rady Rodziców. Po wręczeniu kwiatów oraz upominków był czas na pamiątkowe zdjęcie, po którym rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.