Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w SPO na Neuperlachu

Rozp. npNowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019 w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala w Monachium-Neuperlach, rozpoczął się 16 września 2018 r., Mszą Św. sprawowaną o godz.11.30. Licznie uczestniczyli w niej uczniowie z rodzicami, nauczyciele oraz dyrekcja naszej Szkoły. Uroczystą liturgię celebrował nowy katecheta SPO, o. Rafał Nowak CSsR, prosząc o światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla wszystkich na nadchodzący rok szkolny. Na zakończenie Eucharystii odbyło się tradycyjne poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych zebranych uczniów.
Po Mszy Świętej w sali parafialnej rodzice mieli możliwość zapisania swoich pociech do poszczególnych klas naszej Szkoły. Łącznie zapisanych zostało tego dnia około 180 dzieci, począwszy od grupy przedszkolnej po ósmą klasę szkoły podstawowej.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu „Pod znakiem Białego Orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polonijnego w Niemczech.”