Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II

szkola 2W sobotę, 11 października 2014 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Wprowadzeniem Sztandaru i odśpiewaniem Hymnu uczciliśmy obchodzących święto pedagogów, wyjątkowo liczną w tym roku rzeszę pierwszaków, rodziców, wszystkich sympatyków Szkoły i miłośników uczenia się. Na tle pomysłowej dekoracji - barwnych jesiennych liści - widniały uśmiechnięte twarze nauczycieli naszej Szkoły.
Konferansjerzy prowadzący program przywitali przybyłych i zachęcili dziewczynki i chłopców z kl. I do wspólnej wyprawy w ciekawy świat szkolnych zmagań. Najlepsza na świecie, bo Nasza Pani - odczytała tekst ślubowania , a przejęte pierwszaki gromko powtarzały: ślubujemy! Wierzymy, że przy pomocy rodziców, nauczycieli i naszego Patrona rzeczywiście będą dobrymi ludźmi, mądrymi i wiernymi ojczystym korzeniom.Wpatrzone w swoją nauczycielkę p. Beatę Tomczyk - Paniak wiedziały, że są w tym dniu najważniejsze na świecie!
Pani dyrektor Maryla Majchrzak ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania i serdecznie powitała najmłodszą dziatwę w gronie uczniów naszej szkoły życząc dobrych ocen, zadowolenia z uczenia się, wielu kolegów i koleżanek. Złożyła wyrazy wdzięczności i uznania rodzicom pierwszoklasistów przywożących dzieci często z daleka oraz życzyła, aby nie zabrakło im wytrwałości w trudnej sztuce wychowania.
Wychowawczyni s. Wiktoria Ślazyk wręczyła swoim wychowankom dyplomy, które będą miłą pamiątką tego wzruszającego dnia.
W części artystycznej usłyszeliśmy wiele pięknych słów i powinszowań poświęconych, pedagogom i rodzicom - pierwszym nauczycielom . Usłyszeliśmy podziękowania ojcu proboszczowi, katechetom, dyrekcji i nauczycielom za kształtowanie umysłów i serc, za naukę liter i jak żyć. Szkoła to ważne doświadczenie w życiu.Wyjątkowo pięknie słyszeliśmy to w tym roku, gdy pierwszaki melodyjnie odśpiewały to, co w szkole najważniejsze: „Prosze pani, jak to zrobić mam? Nasza pani, nasza pani wszystko powie nam". Niech tego przekonania starczy im na wiele lat!
Po gromkim: „Sto lat" - pani dyrektor dziękowala katechetom i nauczycielom za wszystko, co czynią dla dobra młodego pokolenia: przekazywaną wiary, naukę języka ojczystego, kszałtowanie w duchu polskości. Za wspomaganie w rozwiązywaniu dużych i małych problemów. Życzyła radości w pracy z młodym człowiekiem, by nie zabrakło zapału w pracy pedagogicznej, zadowolonych uczniów i rodziców, by Patron Szkoły - św. Jan Paweł II wypraszał u Pana Boga potrzebne łaski. Gorące podziękowania padły pod adresem Rady Rodziców - twórców wspaniałej atmosfery życzliwości i pracowitości .
Pani dyrektor przekazała również podziękowania i życzenia całej społeczności szkolnej, które nadeszły ze Szkoły im. św. Jana Pawła II z afrykanskiej diecezji w Togo.
Nie zabrakło również życzeń ze strony Rady Rodziców: przewodnicząca pani Joanna Wojtyła niezwykle serdecznie dziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud oraz życzyła cierpliwości i serca w prowadzeniu dzieci ku doskonałości.
Pamiątkowe zdjęcia, piękne kwiaty i słodkie upominki były miłym akcentem tej wyjątkowej uroczystości.