Wycieczka Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II do Z00 w Norymberdze

wycieczka 2W sobotę, 4 lipca 2015 r. przedszkolaki i uczniowie z młodszych klas naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami udali się autokarami na wycieczkę do Delfinarium w Norymberdze. Panujący upał spowodował, że nie było tłumu zwiedzających. Dzięki temu ZOO zapełniło się w większości polskimi rodzinami z Monachium.Wszędzie widoczne były żółte chusty z logo naszej szkoły i rozlegała się polska mowa. Swobodnie mogliśmy zwiedzać i podziwiać zwierzęta z różnych zakątków świata. Punktem kulminacyjnym dnia był przepiękny pokaz tańczących delfinów. Zachwyt nad wyczynami tych niezwykle zręcznych, mimo swojej masy zwierząt, malował sią zarówno na twarzach dzieci jak i rodziców. Pełni wrażeń z wielką przyjemnością, dla ochłody, pałaszowaliśmy smaczne lody. I chociaż skwar dał się nam wszystkim mocno we znaki, to wracaliśmy zadowoleni i pełni ochoty na następne szkolne wyjazdy!