Uczniowie SPO im. Jana Pawła II laureatami konkursu recytatorskiego w Landshucie

konkurs 12W niedzielę 25 listopada 2018 r. odbył się w Ladshucie Konkurs Recytatorski „Niepodległa ustami dzieci” adresowany do dzieci i młodzieży polskiej mieszkającej na terenie Bawarii. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Niemiecko-Polskie POL- LA w Landshut.
W zmaganiach konkursowych wzięły udział 24 osoby w wieku od 3 do 17 lat. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy zostali przyporządkowani do dwóch kategorii wiekowych. W grupie młodszej wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Alexander Sienkiewicz, który zajął III miejsce prezentując wiersz pt. „O polskim patriotyźmie” A. Paszkiewicz.
W grupie starszej w pierwszej trójce zwycięzców na II i III miejscu uplasowali się również nasi uczniowie - odpowiednio Damian Wilgocki recytujący wiersz „Niepodległość” A. Paszkiewicz i Julia Pliszka deklamująca utwór „Tu wszędzie Polska” T. Kubiaka. Laureaci i uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, nagrody finansowe, rzeczowe oraz vouchery. Konkurs otrzymał wsparcie Pierwszej Damy RP, która ufundowała dwie nagrody specjalne dla laureatów pierwszych miejsc. Patronami wydarzenia był Konsulat Generalny RP w Monachium oraz „Fundacja Niepodległa.”