Pasowanie na ucznia w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Monachium

Pasowanie na uczniaW bieżącym roku szkolnym w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II uroczystość pasowania na ucznia świętowana była przez dwie kolejne soboty. Dzieci z klasy 1b oraz 1c zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów szkoły 16 października, natomiast dzieci z klasy 1a - 23 października.

Wychowawcy klas powitali wszystkich przybyłych gości: Dyrekcję, Rodziców oraz najważniejszych uczestników spotkania - Pierwszoklasistów.
Podczas uroczystości dziewczynki i chłopcy udowodnili, że potrafią pięknie recytować wiersze, tańczyć oraz śpiewać. Doskonale wiedzieli również, że na lekcje oprócz zaostrzonych kredek i ołówków należy przygotować wypoczęte główki i uśmiechnięte buzie.
Pani Dyrektor pochwaliła występujących i zgodziła się, aby zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Podczas ślubowania pierwszoklasiści głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz być wiernymi kulturze i tradycji polskiej.
Kolejną częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez Panie Dyrektor: Panią Marylę Majchrzak oraz Panią Beatę Szatkowską.
Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w naszej szkole.