Zakończenie roku szkolnego w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II

Zakonczenie roku szkolnegoW sobotę, 9 lipca 2022 r. odbyło się świętowanie zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w kościele Congregatio Jesu przy Maria-Ward-str. na Mszy św. sprawowanej przez ojca proboszcza dr. Stanisława Pławeckiego CSsR. Gościem specjalnym uroczystości był Konsul Generalny RP w Monachium pan Jan Malkiewicz. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice aktywnie włączyli się w Eucharystię biorąc udział w liturgii słowa oraz w procesji z darami.
 
Dalsza część uroczystości odbyła się w auli w budynku szkoły. Przy dźwiękach werbla wprowadzony został sztandar Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II. Następnie odśpiewano hymn szkoły.
 
Poproszony o zabranie głosu ojciec proboszcz wyraził ogromną radość z powodu możliwości ponownego spotkania się w tak licznym gronie. Ojciec Pławecki podziękował pani dyrektor Maryli Majchrzak za jej pracę na rzecz szkoły, wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie oraz rodzicom za dbanie o to, by ich dzieci mogły uczyć się języka polskiego w naszej szkole. Zachęcał rodziców, by nie ustawali w wysiłku dowożenia dzieci do polskiej szkoły, gdyż jest to trud, który zawsze się opłaci.
Następnie przemówił pan konsul Jan Malkiewicz. W swoim wystąpieniu porównał szkołę do ula, w którym słychać pszczoły, pracujące ciężko przez cały rok pod przewodnictwem królowej - pani dyrektor. Pan konsul przygotował dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę - prosto z Krakowa przywiózł cukierki, jako nagrodę dla wszystkich "pracowitych pszczółek". W dalszej części akademii pani dyrektor Maryla Majchrzak wraz z o. proboszczem nagrodziła zwycięzców Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II, jaki odbył się w naszej szkole 15 maja 2022 r.
 
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycielkę j. polskiego panią Kasię Sobolewską. Na scenie wystąpili uczniowie z klasy siódmej oraz żegnający się z naszą szkołą ósmoklasiści. O aranżację muzyczną zadbał nauczyciel muzyki pan Karol Janiszek. Pełen humoru występ spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności.
W dalszej części uroczystości wychowawczyni klasy ósmej pani Ewa Bednorz wręczyła swoim uczniom świadectwa, dyplomy oraz nagrody książkowe.
 
Gdy absolwenci pożegnali się ze sceną nastąpiła seria podziękowań dla wszystkich osób działających na rzecz wspólnoty szkolnej: przewodniczącego Zarządu Szkoły o. dr. Stanisława Pławeckiego, Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz Rady Rodziców.
 
Pożegnano także odchodzących ze szkoły pedagogów: panią Aleksandrę Abramowicz i panią Magdalenę Schulz oraz wieloletnią członkinię Rady Rodziców panią Teresę Wilgocką, która pełniła funkcję skarbnika w naszej placówce. Na zakończenie akademii pani dyrektor pożegnała zgromadzonych i życzyła wszystkim udanego odpoczynku.
 
Rodzice zostali zaproszeni do szkolnego ogrodu, natomiast uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas, gdzie odbyła się ostatnia część uroczystości. Nauczyciele wręczyli swoim wychowankom świadectwa i nagrody za ich całoroczną pracę. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!