Spotkanie p. Zygmuntem Romanowskim, misjonarzem

romanowskiW dniach 10 i 11marca 2018 r. gościem naszej parafii był p. Zygmunt Romanowski wraz ze swoim opiekunem duchowym ks. Krzysztofem Strońskim. Razem podróżują po świecie głosząc rekolekcje i muzykując. Przybyli także do naszej wspólnoty, by chwalić Pana i dziękować Mu za Jego wielkie miłosierdzie.
W sobotę 10 marca p. Romanowski i ks. Stroński spotkali się z członkami Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła Iii w trakcie tego spotkania poznali cele i formy działalności Koła w wymiarach: duchowo-modlitewnym, informacyjnym i finansowym. Następnie gość opowiedział historię swojego życia. Pan Zygmunt Romanowski po uzdrowieniu z paraliżu zaczął podróżować i ewangelizować. Wielki wpływ na jego drogę życiową miał Karol Wojtyła. Momentem przełomowym był jego występ w Castel Gandolfo w roku 1992, kiedy to papież Jan Paweł II zachwycony jego śpiewem i grą na gitarze pobłogosławił go na dalszą drogę apostolstwa piosenki religijnej. Od tej pory wraz z ks. Strońskim odwiedza liczne parafie i świeckie ośrodki opiekuńczo-wychowawcze. Dochody z publikacji swojej książki „Ku Bogu i człowiekowi” oraz ze sprzedaży płyt CD z nagraniami piosenek świeckich i religijnych przeznacza na cele charytatywne.
W niedzielę 11 marca na każdej Mszy św. ks. Stroński głosił homilię, a p. Romanowski ubogacał liturgię śpiewem i muzyką, a szczególnie swoim świadectwem. Po Mszach św. w kościele św. Józefa i Matki Bożej Krolowej Pokoju podbył się koncert piosenek jego autorstwa.