Droga Krzyżowa Narodów

droga krzyzowa narodowW Wielki Piątek 30 marca 2018 r. w centrum Monachium odbyła się Droga Krzyżowa Narodów. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele św. Michała a następnie procesja ruszyła w stronę Marienplatz. Drodze Krzyżowej, w której udział wzięli parafianie misji obcojęzycznych wraz z duszpasterzami, przewodniczył ks. Kardynał Reinhard Marx. Każda z misji miała przydzieloną jedną ze stacji Drogi Krzyżowej, do której czytane były rozważania oraz śpiewana była pieśń wielkopostna w danym języku. Przedstawiciele naszej parafii czytali rozważania do ósmej stacji oraz zaśpiewano pieśń pt. „ Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony“. W nabożeństwie uczestniczyli duszpastrze z naszej parafii oraz liczni parafianie.
Na zakończenie Drogi Krzyżowej na Marienplatzu pod kolumną Matki Bożej ks. Kard. Reinhard Marx złożył życzenia oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.