Uroczystość Pierwszej Komunii św. w kościele św. Józefa

I komunia JozefW piękną, słoneczną niedzielę, 13 maja 2018 r., w kościele św. Józefa o godz. 12 odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci naszej parafii z ośrodka duszpasterskiego przy Heβstr. Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. proboszcz dr Stanisław Pławecki, a homilię wygłosił gość specjalny, który przybył na tę uroczystość o. dr Jacek Dembek, były konsultor generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela - Redemptorystów. Oprawę muzyczną przygotował zespół Odnowy w Duchu Świętym wraz z osobami wspierającymi z innych zespołów parafialnych.
To wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej parafii poprzedzone było całoroczną, cotygodniową katechezą, w której uczestniczyło 53 dzieci. Przez cały rok odbywały się również comiesięczne spotkania formacyjne z rodzicami.